ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

Światowy Dzień Liczby PI

W dniu 14 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie odbył się po raz czwarty dzień - najbardziej znanej liczby przez matematyków i nie tylko – liczby PI. Młodzież chętnie uczestniczyła w wyznaczaniu przybliżeń owej liczby niewymiernej metodą tradycyjną (między innymi mierzono słynne koło pana Rosiaka, które przejechało około 60 tys. km), metodą Buffona do której została przygotowana specjalna siatka i program komputerowy. Po pokazie 22 śmiałków wzięło udział w konkursie matematycznym w zapamiętaniu  jak największej ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego „ludolfiny”. W tym jak i w poprzednim roku został pobity rekord w zapamiętaniu cyfr przez ucznia klasy I TPS Mykhailo Dymchenko (poprzedni należał do naszego absolwenta Roberta Mosiona, 102). Uczniowie jak również nauczyciele i pracownicy szkoły zapisywali wyrazy zaczynające się na litery PI… Na koniec młodzież delektowała się murzynkiem upieczonym przez uczennicę klasy III TŻiUG Natalię Maciejek (pod opieką pani Romańskiej). Ot i tak minął 14. dzień marca w Szydłowie.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w tym PI ęknym dniu i oczywiście zapraszamy za rok.

 

Przestawiamy wyniki konkursu:

 

Miejsce Imię i nazwisko Klasa Ilość cyfr
I Mykhailo Dymchenko I TPS 106
II Hubert Prokop I TPS 73
III Aleksandra Skowrońska IV TŻiUG 68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanych w Święto Liczby PI  

„BAKE OFF – ALE PRZEPIS”

Dnia 12 marca 2019 r. nasza szkoła gościła uczestniczkę programu telewizyjnego: ”Bake off! – Ale ciacho…” panią Jagodę Grzejszczak, znaną pod pseudonimem Jagodowa Babeczka.

Uczniowie klas III Technikum, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem zaproszonego gościa przygotowywali słodkie projekty.

Wśród stworzonych smakołyków znalazły się: ROZMARYNOWE CHACZAPURI…z tęsknoty za Batumi, Jego wysokość – MIODOWNIK KRÓLEWSKI, sernik na zimno PISTACJA – BIAŁA CZEKOLADA, MLECZNA KANAPKA, KRUCHE PIEROŻKI, DROŻDŻOWY PIERNIK – stary piernik to też ciacho.

Było to niesamowicie inspirujące oraz apetyczne spotkanie warsztatowe dla wszystkich miłośników sztuki cukierniczej.

 

 

Powiatowy Turniej Szachowy o Złotą Wieżę SZYDŁÓW 2019

W dniu 10 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły, Barbara Magdziak (kl. III TŻiUG), Dawid Barański (kl. III TŻiUG), Damian Kroszczyński (kl. III TPS), Adam Kopertowski (kl. IV TPS), wzięli udział w Powiatowym Turnieju Szachowym o „Złotą Wieżę”.

Organizatorami byli: - Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim - Powiatowe Zrzeszenie LZS w Piotrkowie Trybunalskim - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie. Turniej odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie. Uczennica klasy III TŻiUG, Barbara Magdziak zajęła II miejsce. Gratulujemy !!!

 

 

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

      W dniu 06-03-2019 uczniowie II TPS wzięli udział w eliminacjach VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

 

KONKURS: SZKOŁA WOLNA OD UŻYWEK

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny, pt. ,,Szkoła wolna od używek’’. Zadanie konkursowe polega na nagraniu i zmontowaniu 2 minutowego filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych oraz przyniesieniu efektów swojej pracy (pendrive) do dnia 25 MARCA 2019 r., dopuszczalna jest każda forma artystyczna teledysk, reportaż, animacja itp., do p. Anny Kroczyńskiej, p. Leny Stańczuk. Najlepsza praca wybrana w etapie szkolnym zostanie przesłana do etapu powiatowego. 3 prace w konkursie szkolnym zostaną nagrodzone.

BIEG TROPEM WILCZYM

Dnia 03.03.2019 r. młodzież naszej szkoły w składzie: Anna Turek (klasa II TŻiUG), Damian Nowak (klasa IV TPS), Dawid Matera (klasa IV TPS), Łukasz Sierant (klasa II TR) wzięła udział w „Biegu Tropem Wilczym” w Piotrkowie Tryb., którego dystans wynosił 1963 metry. To symboliczne nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka. W biegu wzięło udział 575 osób. Uczestnicy wystartowali z okolic ronda w kierunku stadionu miejskiego Concordia. Tam wykonali jedno okrążenie po bieżni i wrócili chodnikiem wzdłuż ul. Żwirki oraz parkowymi alejkami. Po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale. Następnie czekała na nich gorąca herbatka i grochóweczka.

 

 

 

 

 Opiekun: Anna Kroczyńska

Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy

Dnia 1 marca 2018 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela PIP, który wygłosił prelekcję na temat: „Prawna ochrona pracy młodocianych”. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej prelegent przedstawił zagadnienia związane z prawem pracy i podejmowaniem pracy przez młodych ludzi. W drugiej części zostały omówione zasady bezpieczeństwa w rolnictwie.       W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )