ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

 

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

„Tytoń a zdrowe płuca” to hasło Światowego Dnia bez Tytoniu. 31 – go  maja obchodzony jest „Światowy Dzień Bez Tytoniu”. Obecna kampania jest wyjątkową okazją do zwrócenia uwagi na kwestię negatywnych skutków czynnego i biernego palenia tytoniu oraz nakłonienia do zaprzestania używania wyrobów tytoniowych w jakiejkolwiek formie. Ma ona za zadanie zwiększyć świadomość na temat: - negatywnego wpływu tytoniu na zdrowie płuc, od raka płuc po przewlekłe choroby układu oddechowego, - podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Na terenie naszej szkoły młodzież propagowała ten dzień, nosząc koszulki z hasłem Światowego Dnia bez Tytoniu, podczas przerwy można rozegrać partyjkę w szachy czy zmierzyć się w grze w piłkarzyki zamiast myśleć o kolejnym papierosie, przygotowana została gablotka informująca o wyżej wymienionej kampanii.

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Dnia 30.05.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja dla młodzieży oraz szkolenie grona pedagogicznego i rodziców. Temat prelekcji i szkolenia: „Procedury bezpieczeństwa, zachowanie się w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych” przeprowadzonego przez Funkcjonariusza Policji.

 

  

 

PIKNIK RODZINNY W GUTOWIE

Dnia 25 maja 2019 r. nasza szkoła brała udział w „Pikniku Rodzinnym, który odbył się na Stadionie Sportowym w Gutowie Małym. Informowaliśmy odwiedzających stoisko szkoły o profilach kształcenia, jakie oferuje ZSP CKU w Szydłowie oraz udziale młodzieży kształcącej się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik rolnik i technik żywienia i usług gastronomicznych w praktykach zagranicznych w Grecji w 2018 i 2019 r. w ramach projektu: "Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej – możesz więcej” oraz „Mobilność dla Szydłowa”. Odwiedzający nasze stoisko częstowani byli wypiekami młodzieży.

 

 

IV FESTYN WIEPRZOWINY

ZSP CKU im. Wł. St. Reymonta w Szydłowie przygotował stoisko wystawowe na IV Festyn Wieprzowiny, który odbywał się 19 maja 2019 r. w Grabicy. Informowaliśmy zwiedzających o profilach kształcenia, jakie oferuje szkoła oraz udziale młodzieży kształcącej się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w praktykach zagranicznych w Grecji w kwietniu i we wrześniu 2018r. i w ramach projektu „Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej”, a także „Mobilność dla Szydłowa”. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Odwiedzający nasze stoisko goście częstowali się ciasteczkami upieczonymi na tą okazję przez młodzież technikum gastronomicznego.

 

 

Narodowe Targi Zwierząt Hodowlanych

    W dniach 17 – 18 maja byliśmy w Poznaniu na Narodowych Targach Zwierząt Hodowlanych. Na obszernym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich udało się obejrzeć zwierzęta hodowane w Polsce i Europie: krowy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne: zielononóżka kuropatwiana czy sussex, gęsi m.in.: lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle. Bardzo ciekawa była  duża  ekspozycja kucy szetlandzkich. Zaskoczył brak trzody chlewnej.  Degustowaliśmy też potrawy regionalne. Wyjazd zakończył się wizytą w Muzeum Pszczelarstwa.

 

         

   

Warsztaty medialne dla młodzieży w Szydłowie

„Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” to warsztaty medialne dla młodzieży, które odbyły się 15 maja 2019 r. w ramach Dnia Otwartego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z podstawowymi terminami i komunikatami medialnymi oraz kształtowanie postawy świadomego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie mediów.

Poprowadzeniem zajęli się wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z ogólnopolskich mediów: Radia Maryja i TV Trwam. W programie warsztatów znalazły się zarówno wykłady teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne angażujące uczniów.

          W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z kilku szkół naszego powiatu (ok. 300 uczniów). Uczestnicy mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem radiowo – telewizyjnym, a także wejść do wozu transmisyjnego. Część uczniów miała okazję wcielić się w role prezenterów, reporterów, wizażystów, prowadzących kampanie wyborcze i reklamowe. W czasie aktywnych przerw odbywały się sesje zdjęciowe, były przeprowadzane quizy.

         Na uwagę zasługuje profesjonalizm i wysoka kultura osób prowadzących warsztaty oraz ogromne zaangażowanie młodzieży w pracę dziennikarską. Warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć media” to nowe doświadczenie nie tylko dla uczniów, lecz także nauczycieli. Zadania, w których mogli aktywnie uczestniczyć uczniowie podczas warsztatów, pokazały nie tylko nieograniczone możliwości mediów, lecz także pewne zagrożenia związane z manipulacją przygotowanego materiału. Uczestnicy mogli się przekonać, jak wielki wpływ na odbiór informacji prezentowanej w mediach ma montaż materiału, mieli okazję sprawdzić się w roli pogodynki, czy też prezentera wiadomości sportowych i jak sami przyznali, że jest to ciężka praca związana z dużym stresem. Jedną z części spotkania były też warsztaty prasowe pozwalające młodzieży na sprawdzenie własnego warsztatu dziennikarskiego.

        W opinii realizatorów warsztatów młodzież naszej szkoły wypadła bardzo pozytywnie. W sposób profesjonalny zostały przeprowadzone wywiady. Prawie w 100% rozpoznano informację i opinię jak również perswazję i manipulację. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i młodzieży w przeprowadzenie warsztatów również zostało ocenione bardzo wysoko co stawia ZSP CKU w Szydłowie na bardzo wysokiej pozycji. Uczniowie nie kryli zadowolenia. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego dużego przedsięwzięcia w naszej szkole.

 

 

 

 

  

 

Dojazd do szkoły

Ważne info dla wszystkich, a w szczególności dla naszych maturzystów.


Od poniedziałku zamknięty będzie wiadukt na ul. Wojska Polskiego tym, którym jeździmy do Szydłowa.


Najpewniejszy objazd to kierunek na Bełchatów i na wysokości magazynów Kauflandu w prawo na Majków.


Potraktujcie to info na serio, wyjedźcie wcześniej z domu, żeby nie spóźnić się na matury.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )