ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

Zbiórka produktów dla Domu Dziecka

Społeczność szkolna ZSP CKU w Szydłowie włączyła się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka przy ulicy Wysokiej w Piotrkowie Tryb. Przewiezione podarunki zostały przekazane na ręce pracownika ośrodka dnia 20.12.2018 r.

 

 

 

Nowy plan lekcji

Od 17 grudnia do 18 stycznia będzie obowiązywał nowy plan lekcji ---> nowy plan

Zawody Powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców

Dnia 07.12.2018r. w ZSCKU w  Wolborzu odbyły się zawody Powiatu piotrkowskiego w tenisie stołowym chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali w grupie juniorów: Jakub Szychta- II miejsce i Mateusz Nowak - V miejsce, w grupie seniorów Olgierd Pawlak - VI miejsce i Bartosz Adamus - VIII miejsce.

 

Klasyfikacja drużynowa:

 

  1. Bujny        37pkt
  2. Wolbórz    30pkt
  3. Szydłów    23pkt
  4. Czarnocin  17pkt

 

 

DZIEŃ MLEKA

Światowy Dzień Mleka, (ang.) World Milk Day to coroczne święto z inicjatywy FAO.

Pierwsze obchody odbyły się w 2001 roku.

Dzień ten jest okazją do skupienia uwagi na mleku i nagłośnienia działalności związanej z produkcją mleka i przemysłu mleczarskiego. Fakt, że wiele krajów decyduje się to zrobić w tym samym dniu (lub w danym tygodniu) nadaje dodatkową wagę do poszczególnych uroczystości narodowych i pokazuje, że mleko jest globalną żywnością. Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie także włączyła się do akcji 05.12.2018r.

Szczególne podziękowania kierujemy do następujących uczniów: Justyny Dziedziczak, Justyny Kociołek, Patryka Bujakowskiego, Adama Szymańskiego, Łukasza Sieranta, Łukasza Świerczyńskiego, Tomasza Fijałkowskiego.

Organizatorzy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szydłowie

27 listopada 2018 r. to kolejny ważny dzień dla ZSP CKU w Szydłowie! Dzisiaj bowiem dostarczono do naszej szkoły długo oczekiwane książki, zakupione do biblioteki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Wartość zakupionego księgozbioru wynosi 5000 zł!!!

Każdy potencjalny czytelnik zarówno nastoletni jak i dorosły: humanista, ścisłowiec. zawodowiec, mruk, dowcipnić a nawet taki co nie cierpi czytać - znajdzie tu cos dla siebie!!!!!  Wśród propozycji książkowych wymienić należy …… hmmmmm  - no cóż – zachęcamy do przyjścia, wypożyczenia, przeczytania i stworzenia własnej playlisty !!!!!

 Jak powiedział kiedyś Mikołaj Gogol (nie mylić z Google) : „Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie.”

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

             21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

              Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

 

 

 

            Nasza placówka także włączyła się do akcji i zorganizowała szereg atrakcji, m. in. głosowanie na najżyczliwszego ucznia każdej klasy, "Pozdrowienia na słonku" oraz Koncert Życzeń ulubionych piosenek nauczycieli i pracowników szkoły. Tego dnia nie zabrakło uśmiechów, wzajemnych życzliwości, wyrazów sympatii.

 

Serdecznie dziękujemy uczniom za pomoc w organizacji:

 

Agacie Owczarskiej – klasa III TŻiUG;

Adamowi Dudkowi – klasa II TPS;

Adamowi Szymańskiemu – klasa II TR;

Mateuszowi Zajączkowskiemu – klasa IV TPS;

Mateuszowi Szymańskiemu – klasa IV TPS.

 

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

TEGO BĘDZIEMY SIĘ TRZYMAĆ!!!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 listopada uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Odbył się warsztat prowadzony przez panią Marzannę Antoniak – przedstawiciela Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Tryb. pod hasłem „Praca na własny rachunek”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II TŻ/TR, III TŻ/TR i IV TPS. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Uczniowie mogli w sposób praktyczny przygotować się do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, do wejścia na rynek pracy i poznać specyfikę lokalnego rynku pracy. Spotkanie zorganizowali Elżbieta Magacz i Piotr Lankocz.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )