ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

 

Narodowe Targi Zwierząt Hodowlanych

    W dniach 17 – 18 maja byliśmy w Poznaniu na Narodowych Targach Zwierząt Hodowlanych. Na obszernym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich udało się obejrzeć zwierzęta hodowane w Polsce i Europie: krowy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne: zielononóżka kuropatwiana czy sussex, gęsi m.in.: lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle. Bardzo ciekawa była  duża  ekspozycja kucy szetlandzkich. Zaskoczył brak trzody chlewnej.  Degustowaliśmy też potrawy regionalne. Wyjazd zakończył się wizytą w Muzeum Pszczelarstwa.

 

         

   

Warsztaty medialne dla młodzieży w Szydłowie

„Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” to warsztaty medialne dla młodzieży, które odbyły się 15 maja 2019 r. w ramach Dnia Otwartego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z podstawowymi terminami i komunikatami medialnymi oraz kształtowanie postawy świadomego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie mediów.

Poprowadzeniem zajęli się wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z ogólnopolskich mediów: Radia Maryja i TV Trwam. W programie warsztatów znalazły się zarówno wykłady teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne angażujące uczniów.

          W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z kilku szkół naszego powiatu (ok. 300 uczniów). Uczestnicy mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem radiowo – telewizyjnym, a także wejść do wozu transmisyjnego. Część uczniów miała okazję wcielić się w role prezenterów, reporterów, wizażystów, prowadzących kampanie wyborcze i reklamowe. W czasie aktywnych przerw odbywały się sesje zdjęciowe, były przeprowadzane quizy.

         Na uwagę zasługuje profesjonalizm i wysoka kultura osób prowadzących warsztaty oraz ogromne zaangażowanie młodzieży w pracę dziennikarską. Warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć media” to nowe doświadczenie nie tylko dla uczniów, lecz także nauczycieli. Zadania, w których mogli aktywnie uczestniczyć uczniowie podczas warsztatów, pokazały nie tylko nieograniczone możliwości mediów, lecz także pewne zagrożenia związane z manipulacją przygotowanego materiału. Uczestnicy mogli się przekonać, jak wielki wpływ na odbiór informacji prezentowanej w mediach ma montaż materiału, mieli okazję sprawdzić się w roli pogodynki, czy też prezentera wiadomości sportowych i jak sami przyznali, że jest to ciężka praca związana z dużym stresem. Jedną z części spotkania były też warsztaty prasowe pozwalające młodzieży na sprawdzenie własnego warsztatu dziennikarskiego.

        W opinii realizatorów warsztatów młodzież naszej szkoły wypadła bardzo pozytywnie. W sposób profesjonalny zostały przeprowadzone wywiady. Prawie w 100% rozpoznano informację i opinię jak również perswazję i manipulację. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i młodzieży w przeprowadzenie warsztatów również zostało ocenione bardzo wysoko co stawia ZSP CKU w Szydłowie na bardzo wysokiej pozycji. Uczniowie nie kryli zadowolenia. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego dużego przedsięwzięcia w naszej szkole.

 

 

 

 

  

 

Dojazd do szkoły

Ważne info dla wszystkich, a w szczególności dla naszych maturzystów.


Od poniedziałku zamknięty będzie wiadukt na ul. Wojska Polskiego tym, którym jeździmy do Szydłowa.


Najpewniejszy objazd to kierunek na Bełchatów i na wysokości magazynów Kauflandu w prawo na Majków.


Potraktujcie to info na serio, wyjedźcie wcześniej z domu, żeby nie spóźnić się na matury.

Nowy Plan

Od dnia 28 kwietnia br. obowiązuje nowy plan lekcji ---> NOWY PLAN

XIV Piotrkowskie Tragi Ogrodnicze

Nasza szkoła przygotowała stoisko wystawowe na XIV Piotrkowskie Tragi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”, które odbywały się 14 kwietnia 2019 r. na terenie ŁODR w Piotrkowie Trybunalskim. Informowaliśmy zwiedzających o profilach kształcenia, jakie oferuje ZSP  CKU w Szydłowie oraz udziale młodzieży kształcącej się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w praktykach zagranicznych w Grecji we wrześniu 2018r i w marcu 2019r. w ramach projektu „Mobilność dla Szydłowa”, który realizowany jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu ERASMUS + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

We Are the Same- spotkanie w Polsce

Od 8 do 12 kwietnia gościliśmy zespoły z Włoch, Norwegii i Holandii. Było to ostatnie spotkanie w ramach projektu "We Are the Same". Wzięło w nim udział 12 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół i 12 uczniów ZSP CKU w Szydłowie.

 

 

 

Informacje o tym wydarzeniu ukazały się w lokalnych mediach.

 

https://www.epiotrkow.pl/news/Miedzynarodowe-malowanie-pisanek-w-Szydlowie,35335https:/

 

 

 

https://www.piotrkowski24.pl/w-zsp-w-szydlowie-goscili-uczniowie-z-norwegii-wloch-i-holandii/

 

 

http://www.powiat-piotrkowski.pl/index.php?trg=news&id=4023

TARGI EDUKACYJNE W WOLI KRZYSZTOPORSKIEJ

Dnia 27.03.2019r. młodzież naszej szkoły: Mariola Stępień (klasa IV TŻiUG), Aleksandra Skowrońska (klasa IV TŻiUG), Tomasz Fijałkowski wraz z opiekunami wzięła udział w Targach Edukacyjnych w Woli Krzysztoporskiej prezentując ofertę edukacyjną ZSP CKU w Szydłowie.

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )