ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

Klasa I TPS Mistrzem szkoły w Piłce Siatkowej

Uczniowie debiutanci, bo tak można powiedzieć o uczniach klasy I-ej nie przestraszyli się starszych kolegów i wygrali rozgrywki Piłki Siatkowej o Mistrzostwo naszej szkoły. Nie pozostaje nic innego jak tylko POGRATULOWAĆ.

 

Wyniki:

 

GRUPA A                                                             GRUPA B

 

  1. IV TMR – III TPS   1:2                                  1. IV TPS – II TPS 2:0

 

  1. III TŻ – IV TMR   2:1                                    2. I TPS – II TPS 2:1

 

  1. III TŻ – III TPS   1:2                                     3. IV TPS – I TPS 2:1

 

 

 

Półfinały:

 

A 1 – B 2 – III TPS : I TPS   1:2

 

A 2 – B 1 – III TŻ : IV TPS   2:1

 

Mecz o 5 miejsce:

 

A 3 – B 3 – IV TŻ : II TPS   2:0

 

Mecz o 3 miejsce:

 

III TPS : IV TPS   2:0

 

FINAŁ:

 

I TPS : III TŻ   2:1

 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 

  1. I TPS

  2. III TŻ

  3. III TPS

  4. IV TPS

  5. IV TŻ

  6. II TPS

 

We Are the Same- międzynarodowe spotkanie w Holandii

Grupa czworga uczniów, pod opieką dwóch nauczycieli, przebywała na spotkaniu projektowym w Buitenpost od 14 do 20 października 2018 roku.

Adam, Adrian, Ola i Mariolka pod opieką p. Lankocza i p. Rosiaka na tydzień przeprowadzili się do holenderskich rodzin, biorąc udział w licznych zajęciach przygotowanych przez naszą partnerską szkołę, Norwin College, jak również w życiu rodzinnym swoich gospodarzy.

 

Poza 'standardowymi' lekcjami, czyli m.in. badaniem zwierząt czy programowaniem walczących robotów, nasza młodzież brała również udział w iście telewizyjnych zajęciach z gotowania. W ściśle określonym czasie, musieliśmy przygotować trzy polskie potrawy dla...60-ciu osób. To było prawdziwe wyzwanie dla dwóch nauczycieli języków obcych, dwóch chłopców z technikum pojazdów samochodowych, dowodzonych przez dziewczęta z technikum żywienia. Daliśmy radę :)

Po zajęciach w szkole znaleźliśmy jeszcze odrobinę czasu na zwiedzanie przepięknej Fryzji, czyli prowincji holenderskiej, która mocno akcentuje swoją odrębność od reszty Niderlandów.

 

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

Dzień Papieski oraz 40. rocznica pontyfikatu Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

16 października uczciliśmy pamięć o Papieżu – Polaku, Błogosławionym Janie Pawle II. Okazją ku temu był, obchodzony w kościele katolickim 15.10.2018 roku, Dzień Papieski oraz 40. rocznica pontyfikatu Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W dniu obchodów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSP CKU w Szydłowie przygotowali wystawę poświęconą sylwetce świętego oraz poczęstunek PAPIESKIMI KREMÓWKAMI.

 

 

   

 

 

ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!!!

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie mające na celu inspirowanie inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Tegoroczne działania zaplanowane zostały w dniach od 15 do 21 października 2018 roku i realizowane będą pod hasłem „ Bądź architektem swojego szczęścia”.

Nasza szkoła, propagując świadome wybory edukacyjne i zawodowe, włączyła się do akcji. Uczniowie klasy I TPS, III TR i klas IV,  uczestniczyli w spotkaniu inaugurującym Tydzień Kariery Zawodowej, z przedstawicielem Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oddział w Piotrkowie Tryb. Panią Marzanną Antoniak, która zwróciła uwagę na to, w jaki sposób można osiągnąć sukces oraz jak wykorzystać swoje talenty w planowaniu kariery zawodowej.

Uzupełnieniem akcji będą lekcje z wychowawcami, w czasie których nauczyciele, pomogą uczniom dostrzec mocne strony, predyspozycje i zainteresowania oraz ich znaczenie w wyborze przyszłego i zawodu. Szkolnymi koordynatorami tej edycji są Piotr Lankocz i Elżbieta Magacz.

 

 

Ślubowanie klasy pierwszej oraz akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

         W poniedziałek, 15 października, odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej oraz akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Nowych uczniów powitała, w imieniu całej społeczności szkolnej, Pani Dyrektor – Wiesława Olejnik, następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Hebda.

         Wiele radości sprawiło wszystkim zebranym widowisko pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd się wziął nauczyciel na świecie”. Po przedstawieniu życzeniom i gratulacjom nie było końca, zarówno tym skierowanym do pierwszoklasistów, jak i do wszystkich pracowników Oświaty.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: mgr Elżbieta Magacz, mgr Lena Stańczuk, mgr Dariusz Zimowski oraz mgr Wojciech Rzeźnik.

 

 

"Zaszumiały drzewa przed szkołą: 
Witaj, pierwsza klaso!
I zagruchał srebrnoszary gołąb: 
Witaj pierwsza klaso!
Słoneczniki za płotem się złocą: 
Witaj pierwsza klaso!
A i wróble w jaśminie świergocą: 
Witaj pierwsza klaso!
Wszystko, wszystko dziś dla pierwszej klasy, 
uśmiech słońca, kolorowe astry.
I ten wierszyk, który starsze dzieci dla pierwszaków mówią z pamięci. 
Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy, 

do zabawy wspólnej, do pracy. 
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie, 
szkoła dzisiaj serdecznie was przyjmie!"

 

  

 

 

 

Dożynki Powiatowe w Rozprzy

            16 września 2018 r. w Rozprzy odbyły się Dożynki Powiatowe, w których brała udział nasza szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wł. St. Reymonta w Szydłowie. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Nawiedzenia NMP i w Korowodzie Dożynkowym. Na stoisku szkolnym można było zapoznać się z propozycją kształcenia, z praktykami zagranicznymi, w których uczestniczą uczniowie w ramach projektu „Praktyka uczyni z Ciebie mistrza – czyli umiesz więcej, możesz więcej” z klas technik żywienia i usług gastronomicznych i technik pojazdów samochodowych, a także poczęstować się ciasteczkami upieczonymi przez uczniów oraz przygotowanymi kanapeczkami. Uczniowie biorący udział w projekcie „Erasmus – Was – We are the same” przygotują prezentację ze święta plonów dzięk,i której młodzież w Norwegii, Holandii i Włoch zapozna się z polską tradycją dożynek.

 

 

 

 

 

 

 

Dożynki Parafialne

        Dnia 02.09.2018r. nasza szkoła brała udział w dożynkach parafialnych Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szydłowie.     W czasie dożynek ZSPCKU  im. Wł. St. Reymonta w Szydłowie cieszyło się zainteresowaniem społeczności lokalnej w szczególności oferowane kierunki kształcenia w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych, technik rolnik. Popularnością cieszył się udział naszej młodzieży w projekcie praktyk zagranicznych "Praktyka uczyni z Ciebie mistrza czyli umiesz więcej - możesz więcej".

 

 

 
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )