ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Aktualności

Koniec projektu "Partnerzy w Nauce"

Niestety to już ostatnie dni Projektu "Partnerzy w Nauce", który w naszej szkole przez 3 lata funkcjonował. Uczniowie, którzy byli zaangażowani w ten projekt jak i nauczyciele żałują, że to już koniec tej wspaniałej przygody. Mamy wszyscy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przyczyni się do nowych ciekawych pomysłów, które będziemy realizować już sami lokalnie, angażując jednocześnie większą rzeszę uczniów naszej i zaprzyjaźnionych szkół. Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY za poświęcony czas, uśmiech i serce włożone, aby wszystko wyszło tak wspaniale. Uczniowie bezpośrednio uczestniczący w tym projekcie mamy nadzieję, że wyjdą z murów naszej szkoły z wiarą w swoje możliwości, a pomoce naukowe, które dzięki projektowi zostają w szkole pomogą zdobywać wiedzę następnym pokoleniom.

Wodowanie tratwy

W dniu 16 kwietnia br. kilka dni po Festiwalu Nauki odbyło się oficjalne wodowanie naszej tratwy na pobliskim stawie. Sami zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia. Nasz Titanic II nie oparł się żywiołowi mimo złej pogody, a kapitan z majtkiem cały czas kontrolowali udany rejs. ---> ZDJĘCIA

Festiwal Nauki

Ostatni już Festiwal Nauki odbył się 11 kwietnia. Oprócz społeczności szkolnej udział w nim wzięła młodzież z Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum w Gomulinie.

Informację o tym wydarzeniu zamieściło na swojej stornie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.

 

Starostwo

ZJAZD na UŚ

W sobotę 31 marca uczestniczyliśmy w spotkaniu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ostatni projekt
Program "Partnerzy w Nauce" dobiega końca. To już ostatni semestr i ostatni projekt. Postanowiliśmy na koniec zrobić coś ekscytującego. Mamy zamiar zbudować coś ekologicznego z zastosowaniem praw fizyki. Nasz projekt nosi nazwę: "Tercet ekologiczny - Pascal, Archimedes i Bernoulli".
Atrakcje Turystyczne regionu
W dniu 19 listopada (sobota) br. odbył się kolejny V Zjazd Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego na Uniwersytecie Śląskim w ramach projektu "Partnerzy w Nauce".  W trakcie zjazdu zaprezentowano ciekawe wykłady, ale najważniejszą częścią okazało się rozstrzygnięcie konkursu "Przyrodniczo-techniczne atrakcje naszego regionu".

Nasza szkoła przystąpiła do niego zgłaszając album "Filmowy Piotrków" wykonany przez uczniów pod nadzorem nauczyciela

p. Przemysława Rajkowskiego. Zdobyliśmy II miejsce w kategorii - przewodnik w formie papierowej. Nasz album wzbudził wielkie zainteresowanie i podziw. Szczególnie podobał się ciekawy temat, zamieszczone informacje, urokliwe zdjęcia i estetyka wykonania. 

Festiwal Nauki

W dniu 13 października br. w naszej szkole odbył się już V Festiwal Nauki. Tym razem pod hasłem "Giełda Papierów Wartościowych". Uczniowie, jak zaproszeni goście mogli wysłuchać ciekawych scenek na temat kredytu, prezentacji na temat GPW oraz prelekcji p. Martyny Czajki na temat bankowości.

Na koniec wszyscy uczniowie jak i nauczyciele zaproszeni zostali do udziału w konkursie: Wirtualna Gra Giełdowa.

Na stronach powiatu piotrkowskiego ukazała się informacja na temat naszego Festiwalu - zobaczcie co o tym wydarzeniu napisali ---> POWIAT

Nowy rok szkolny
Witamy wszystkich po wakacjach. W pierwszym semestrze tego roku szkolnego planujemy podjąć działania w temacie szeroko pojętej bankowości z konkursem giełdowym dla uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Życzymy uczniom uczestniczącym w projekcie jak najwięcej pozytywnych wrażeń.
IV Zjazd UTN w Katowicach

katowice42 kwietnia 2011 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w IV Zjeździe Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w ramach projektu „Partnerzy w nauce”. Podczas zjazdu uczniowie wysłuchali wykładu „O równaniach diofantycznych”, który wygłosił prof.dr hab. Andrzej Sładek. Na zjeździe przedstawiliśmy szkolny poster dotyczący wycieczek naukowych odbytych w ramach projektu, jak również zaprezentowaliśmy zabawki przygotowane na konkurs „Przyroda w zabawce”. Otrzymaliśmy dyplomy gratulacyjne za uczestnictwo w konkursie.

Uczestnicy zjazdu świetnie się bawili oglądając prace konkursowe, poszerzyli swoją wiedzę na wykładach naukowych i spotkali się z koleżankami i kolegami partnerskich szkół.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )