ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

im. Władysława Stanisława Reymonta

w SZYDŁOWIE

SZYDŁÓW 57, 97-306 GRABICA

TEL/FAX. 44 617 14 01, 512 470 119

E-MAIL: zspszydlow@powiat-piotrkowski.pl

www.zspszydlow.pl

Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!

Dowiedz się więcej o realizowanym przez nas projekcie!

 

Kliknij w baner poniżej aby dowiedzieć się więcej! :)

 

Pierwsi nasi uczniowie już na praktykach w Grecji!

Pierwsza mobilność w ramach realizowanego projektu już się rozpoczęła! 20 Techników pojazdów samochodowych z ZSP w Szydłowie odbywa swoje praktyki w greckich warsztatach samochodowych.

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację na bieżąco! :)

Trwają przygotowania do wyjazdu

Jako że pierwsze dwie grupy wyjadą na praktyki już na początku i w połowie kwietnia - grupa TPS: 9-20 kwietnia 2018, a TŻiUG: 23 kwietnia - 4 maja 2018, w naszej szkole trwają już przygotowania! Obejmują one swoim zakresem:

 

-> Przygotowanie kulturowe i zawodowe, obejmujące elementy pozwalające na zapoznanie się ze zwyczajami, mentalnością, historią oraz zabytkami kraju przyjmującego, tj. Grecji.

-> Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego, mające na celu budowanie u uczniów poczucia własnej wartości, odkrywanie potencjału, który w nich drzemie, efektywne przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz poznanie zasad komunikacji interpersonalnej czy sztuki autoprezentacji.

-> Przygotowanie językowe, w ramach którego odbywać się będą:

  • kurs języka greckiego, koncentrujący się wokół podstaw językowych i słownictwa branżowego, odbywany z lektorem będącym rodowitym Grekiem,
  • jak również kurs języka angielskiego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na słownictwo zawodowe.

 

Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, a poniżej do zobaczenia jest kilka zdjęć prezentujących ich przebieg.

 

       

 

 

                                

 

 

 

     

 

                         

 

ZSP CKU w Szydłowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich!

 

     Mamy przyjemność ogłosić, że w ramach przyznanego dofinansowania, nasza Szkoła w terminie 1.09.2017 – 31.12.2018 wdraża projekt o numerze 2017-1-PL01-KA102-036582, pt. "Praktyka uczyni z Ciebie mistrza, czyli umiesz więcej - możesz więcej!". Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Projekt jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie. Jego głównym, nadrzędnym celem jest ułatwienie uczniom ZSP w Szydłowie wejścia na rynek pracy, poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego, tworząc z nich atrakcyjnych potencjalnych przyszłych współpracowników dla szeregu pracodawców – zarówno tych z branży spożywczej, gastronomicznej, jak i samochodowej oraz mechanicznej. Działanie zakłada bowiem włączenie uczniów 2 profili, tj. techników żywienia i usług gastronomicznych oraz techników pojazdów samochodowych.

  

     W sumie na praktyki zagraniczne do Grecji wyjedzie 70 uczniów, którym towarzyszyć będzie 6 opiekunów z ramienia naszej Szkoły. W ramach projektu odbędą się 3 mobilności dla:

  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych – w terminie 9-20 kwietnia 2018 roku;
  • 17 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 23 kwietnia - 4 maja 2018 roku;
  • 20 Techników Pojazdów Samochodowych i 13 Techników Żywienia i Usług Gastronomicznych – w terminie 17-28 września 2018 roku.

 

     Partnerem projektu jest Georgikes Ekmetaleuseis & Training Services. To doświadczona grecka organizacja przyjmująca, w ramach programów mobilności w zakresie kształcenia zawodowego. Siedziba instytucji znajduje się w miejscowości Platamonas na Riwierze Olimpijskiej, a specjalizuje się ona w organizacji staży i praktyk dla uczniów szkół zawodowych i technicznych w obszarze agroturystyki, agrobiznesu oraz produkcji rolno-spożywczej.

 

Zapraszamy do rekrutacji

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )